Вінниччина - рекреаційний потенціал

Вінниччина – це край розвинутого туризму! Одних сюди приваблюють історичні місця, а інших чудові краєвиди, якими можна насолоджуватися завжди!
Вінниччина має значний рекреаційний потенціал, який є головним фактором розвитку туризму. Природні рекреаційні ресурси включають лісові масиви, заповідні території, мальовничі долини рік Дніпра, Південного Бугу та їх приток, гідромінеральні ресурси Хмільника, лікувальні грязі в околицях Хмільника, Козятина, Литовця. На Вінниччині є чисельні пам’ятники архітектури та історії, меморіальні місця та культові споруди, панські маєтки у вікових парках з палацовими ансамблями.
Історія Вінницької області пов’язана з іменами багатьох видатних людей - тут творили В.Тропінін, П.Чайковський, М.Некрасов; у XIX ст. жив і працював російський хірург М. Пирогов. Церква-усипальниця, де зберігається забальзамоване тіло великого вченого, маєток – музей, аптека з музеєм воскових фігур – важливі об’єкти туризму області. Два сторіччя тому писав на Вінниччині свою знамениту "Науку перемагати" О. Суворов. У селі Тиманівці Тульчинського району функціонує меморіальний музей славетного полководця, а також, музей історії села та художній музей ім. Т. Г. Шевченка. Численних туристів приваблюють меморіальні музеї Ф. Можайського - у Вороновиці, П. Чайковського – у Браїлові Жмеринського району, вченого – мікробіолога акад. П. Заболотного – у с.Заболотному Крижопільського району, М. Леонтовича – у м. Тульчині. Вітчизняні та іноземні туристи проявляють значний інтерес до історичного об’єкта – ставки гітлерівського Верховного командування "Вервольф", збудованої у роки другої світової війни неподалік Вінниці.
Етнографічні музеї у с. Буша Могилів-Подільського району та с. Слободі-Яришівській, а також, екскурсії по геологічному заповіднику "Гайдамацький Яр" та до Лядовського скельного монастиря ілюструють самобутні побутові і культурні традиції подільського краю.
Міжрайонне значення має бальнеологічний курорт "Хмільник", що функціонує на базі радонових вод та грязей.


Комментариев нет:

Отправить комментарий